Spojení webové analytiky s interními daty pro výkonnější marketing

Lidé toho na sebe prozradí během procházení webu i během objednávkového procesu docela hodně. E-mail. Adresa. Možná telefon. Ale i to, co mají rádi. Jak často nakupují. A kolik utratí. Kouzlo je v propojení těchto informací a v jejich využití při komunikaci s vašimi zákazníky.

Propojení dat o zákaznících a uživatelích, která jsou často důkladně skryta v interních systémech s údaji z webové analytiky, je často označováno za vyšší ligu online marketingu.

Je to oblast, které se české firmy příliš nevěnují. I když by měly. Přitom informace z chování zákazníků na našich webech a mobilních aplikacích jsou ty nejcennější údaje, se kterými se dají dělat doslova zázraky.

Ostatně nebylo by lepší, kdybyste klientovi na základě návštěvy pobočky zobrazovali jen reklamu na produkty, o kterých zrovna uvažuje? Neubylo by znatelně nechtěných a špatně zacílených reklamních sdělení, emailů a newsletterů?

Co kdyby se mu váš web či e-shop přizpůsoboval a ve správný okamžik jste mu nabídli ty správné produkty a zobrazili mu sdělení, která by jej mohla zajímat na základě dat z jeho předchozí návštěvy vašeho webu.

Jak toho docílit, o tom si budeme povídat v našem workshopu:

 • Na snídani si ukážeme, jaké možnosti nabízí Google Analytics Premium ve srovnání s bezplatnou verzí tohoto analytického nástroje, kterou v ČR používají tisíce firem.
 • Vysvětlíme si, jak zajistit zabezpečení vašich interních dat před provozovateli online nástrojů pro webovou analytiku (Google, Adobe a další).
 • V rámci živé názorné ukázky si předvedeme, jak vypadá propojení interních dat a chování zákazníka na webu. Jaké přínosy a pozitivní dopady to může mít pro náš byznys.


PROGRAM

 • Google Analytics Premium – motor pro online marketing digitálního světa
  Jiří Brázda (Optimics) – 30 min. / Přednáška ke stažení zde
 • Jak propojit data z webové analytiky s interními daty a dále je využít v marketingu
  Jiří Mach (Profinit) – 25 min. / Přednáška ke stažení zde
 • Živá ukázka vybraných scénářů
  Jiří Mach / Michal Krčmář (Profinit)  – 15 min.
 • Prostor na diskuzi

divider

Kdy: 15. dubna 2015 od 9:00 do 11:00 (registrace od 8:30)

Kde: Node5 (Radlická 180/50, 150 00 Praha 5)

Rezervace prosím posílejte nejpozději do 10. dubna 2015 na adresu: marketing@profinit.eu. Děkujeme. Pozvánku si můžete prohlédnout zde.