12. června jsme prozkoumali, jaké principy moderní datové architektury zavést, aby vaše data pracovala pro vás. Na workshopu Moderní datové architektury nejen v bankovnictví jsme se hlouběji ponořili do témat:

  • jak důležité je pro datovou architekturu její synchronizace a napojení na enterprise/business architekturu
  • jak může ovlivnit úspěch implementace datové architektury vhodný nástroj a jak případně může pomoci strojová inteligence
  • konkrétní technické, organizační a procesní prvky moderní datové architektury

Program workshopu

9.00 Registrace, coffee & networking
9.30–9.40 Úvod
9.40–10.05 Lukáš Mazánek
METADATOVÁ UČEBNICE PRO UMĚLOU INTELIGENCI
Využití metadat při tvorbě sémantické vrstvy, která poslouží jako znalostní základna pro dobře kontrolovanou „výchovu“ umělé inteligence pokrývající všechny business domény banky.
10.05–10.30 Klára Janovská
SLUŽBY ENTERPRISE ARCHITEKTURY PRO DATOVĚ
ORIENTOVANÉ TÝMY
Co by Enterprise Architektura měla přinášet pro zajištění dat odpovídajících poptávce businessu? Dotkneme se témat, jako je business strategie, mezitýmová spolupráce či implementace EA nástroje typu IT HUB. Diskutovat budeme také o klíčových přínosech EA (nejen pro datové architekty), mezi které patří například vizualizace aplikační vrstvy či IT roadmapy.
10.30–10.40 Krátká přestávka
10.40–11.05 Jan Difko
DATOVÁ ARCHITEKTURA V CLOUDU
Jak se Česká spořitelna posouvá do cloudu? Jak moderní cloudové platformy podporují adopci konceptu Data-as-product? Transformace datové architektury, která umožňuje dosáhnout agility, rychlosti a efektivnosti zpracování a využívání dat.
11.05–11.30 Martin Gerneš
MODERNÍ DATOVÁ ARCHITEKTURA V KOMERČNÍ BANCE
Jak důležité je mít moderní datovou architekturu v prostředí “nové” digitální banky? Jak jsme na to šli? Co pro nás moderní datová architektura znamená? Jaké benefity nám přináší a jakým výzvám čelíme? Jakou roli hraje správná volba technologie a nástrojů?
11.30–11.40 Krátká přestávka
11.40–12.20 Panelová diskuse
12.30 Oběd

S jakými odborníky jste se mohli setkat

Lukáš Mazánek | Raiffeisenbank
Chief Data Officer
Lukáš se více jak 17 let věnuje budování datových skladů. V současnosti našel novou zálibu v zajišťování hladké spolupráce mezi IT a businessem, a také v hledání nových informací skrytých v datech. Lukáš vystudoval systémové inženýrství na Mendelově Univerzitě v Brně. 

Klára Janovská | Asahi Europe & International
Enterprise Architect
Klára je specialistka na architekturu podnikových systémů, která se zaměřuje na dlouhodobé strategické plány, inovace, neustálé zdokonalování, spolupráci napříč týmy a také vedení se zaměřením na integritu. 

Jan Difko | Česká spořitelna
Cloud Data Architect
Honza má bohaté zkušenosti v oblasti podnikání, analýzy a modelování dat. Úspěšně vedl transformaci BI řešení pro incentivní reporting, ovlivňující odměny téměř 5 000 poradců, a řídil migraci cloudového řešení Synapse do Snowflake. Nyní se zaměřuje na onboarding cloudových technologií a posun datového světa Spořitelny do nové éry.

Martin Gerneš | Komerční banka
Data platform tribe lead
Martin se více než 20 let věnuje datům, datové architektuře a platformám, reportingu a AI v prostředí finančních institucí, telekomunikací a utilitách. Jako konzultant se podílel na implementaci řady datových řešení u nás i v zahraničí. V posledních letech se věnuje přeměně největších českých bank na moderní a datově řízené organizace.


Moderátor

Petr Hájek

Senior Advisor for Information Management

Petr je poradce pro kompetence oblasti BI/DWH s více než 20 lety zkušeností v oblasti správy dat, datových skladů a business intelligence. Zaměřuje se na projekty DWH ve finančním sektoru a příležitostně vyučuje na univerzitách.

Zjistěte více o našich službách a zkušenostech v oblasti správy dat, data managementu.

Děkujeme za váš zájem!

Webinars, workshops CZ registrace k newsletteru

Na akci již není možné se registrovat.

Chcete od nás dostávat pozvánky na další akce? Zanechte nám svůj kontakt:

Poznámka

Odesláním výše uvedených údajů souhlasíte s jejich sdílením se společností Profinit, která vás na jejich základě může kontaktovat. Zaručujeme bezpečné uchování vašich kontaktních údajů. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat.