AI HotSpot: Innovate, Implement, Inspire

Celodenní konference AI HotSpot: Innovate, Implement, Inspire přinesla inspirativní přednášky, ukázky pokročilých AI projektů, panelové diskuse s top manažery o připravenosti na AI a soutěž akademických talentů.

Konference proběhla 14. 11. 2024 a nabídla praktické workshopyreálné příklady využití AI v byznysu. Účastníci měli také příležitost setkat se s odborníky, inovátory a akademiky z univerzit a na vlastní oči vidět, jak AI mění byznys – například jak AI recepční může změnit hotelnictví. Na akci také proběhla panelová diskuze o efektivní spolupráci firem a univerzit v oblasti IT.

Prohlédněte si reportáž CNN Prima AI Hotspot 2024: Pavoučí robot nebo holografická recepční? Jak AI mění pravidla hry.

Nechte si ujít další příležitosti a buďte mezi prvními, kdo se dozví o připravovaných akcích! Stačí vyplnit formulář níže.

 

Program

8:30 | Prezence, networking a coffee break

9:00 | Zahájení konference

9:20 | Keynote: Jak uspět s AI (EN)
Petr Václav | RGA

9:50 | Budoucnost AI: Proč jsou data důležitější než kdy dříve (EN)
Tomáš Krátký
(Generativní) AI způsobuje ve firmách velký rozruch. Navzdory veškerému nadšení a investicím do umělé inteligence však není její zavádění takové, jaké bychom očekávali. Ve své přednášce se Tomáš Krátký se zaměřil na současný stav AI aplikací, klíčovou roli dat v kontextu AI, hlavní výzvy, kterým firmy čelí, a také osvědčené postupy, které by měla každá společnost zvážit.

10:10 | Budoucnost hotelnictví: Umělá inteligence v lidské podobě (CZ)
Filip Linek | FLÆ Robotics, Petr Paščenko | Profinit
Dokonalý personál pro hotely existuje. Jaká je budoucnost hospitality a jestli mohou být Češi hybatelem světové revoluce přišel ukázat Filip Linek a Petr Paščenko.

11:00 | AI Readiness aneb Jak budovat základy pro transformaci vašeho byznysu (panelová diskuse, EN)
Petr Václav | RGA, Tereza Ondroušková | Raiffeisenbank, Marcel Pochert | Berenberg, Tomáš Krátký
Klíčové strategie pro úspěšné zavádění AI. V panelové diskusi vystoupili lídři v oblasti digitální transformace, kteří prozradili, jak vytvářet AI-friendly prostředí, přetvářet procesy a připravovat týmy na budoucnost řízenou umělou inteligencí. Podělili se o své zkušenosti z reálných byznysových příběhů a účastníci tak získali cenné postřehy, jak směřovat byznys do éry AI.

12:00 | Oběd

13:00 | Strasti a slasti implementace AI v bance (EN)
Martin Münch | ČSOB
Prezentace poskytla praktický pohled na AI v bance. Na konkrétních příkladech Martin Münch ukázal využití klasické i generativní AI a také jak se organizují AI use casy napříč ČSOB skupinou a jak se vypořádávají s regulací.

13:30 | Implementace AI ve středně velké privátní bance: Od výnosů ke snížení nákladů a regulace DORA (EN)
Philipp Söchtig | Berenberg
V prezentaci Philipp Söchtig představil využití umělé inteligence v německé privátní bance Berenberg. Vysvětlil, jak implementace umělé inteligence v různých oblastech ovlivňuje náklady a výnosy a jak může umělá inteligence pomoci efektivně implementovat části nařízení DORA.

14:00 | AI transformace: Spojení IT a byznysu pro dosažení úspěchu organizace (EN)
Tereza Ondroušková | Raiffeisenbank
Tereza se zaměřila na klíčové prvky vedení AI transformace, především na to, jak překlenout propast mezi IT a byznysem, identifikovat hodnotné případy využití AI a zpřístupnit AI všem zaměstnancům. Také se věnovala strategiím pro řízení organizačních změn a podporu digitálního myšlení napříč celou společností.

14:30 | Nová éra interakce klienta s bankou
Karel Svrček | Česká spořitelna
Karel Svrček přišel představit AI digitálního poradce „Hey George“ – moderního komunikačního nástroje, který využívá otevřenou a rozšiřitelnou architekturu platformy. Ta propojuje různé chatboty, kteří díky agentnímu přístupu a pokročilému, velkému jazykovému modelu efektivně komunikují s uživateli.

15:30 | Talenty & AI: Propojení akademické sféry a byznysu (panelová diskuse, CZ)
Lukáš Mazánek | Raiffeisenbank, Pavel Kordík | FIT ČVUT, Bohumír Zoubek | Profinit
Jak správně pečovat o mladé talenty a urychlit tak AI inovace ve vaší firmě? Panelisté diskutovali o propojení akademické sféry a podnikání, o zakládání AI laboratoří a také o inkubaci nápadů v korporátním prostředí. Účastníci se dozvěděli, jak podporovat růst talentů z řad studentů, výzkumníků i začínajících profesionálů, akcelerovat AI roadmapy či řídit spolupráci mezi korporacemi, univerzitami a externími odborníky. Diskuse nabídla různé perspektivy, jak efektivně využít talent pro rozvoj AI kompetencí.

16:00 | Soutěž AI Talents
Finalisté soutěže byli:

  • Jakub Dorian Charbulak – CaseIndex: Cesta k integrovanému právnímu prostředí
  • Václav Stibor – Analýza sentimentu ve finančních zprávách
  • Jiří Macháček – Využití LLMs v příběhových hrách
  • Teodor Beneš – Videoanalytika pro Letiště Václava Havla
  • Petr Hollan, Kristián Melleš, Samuel Čandík – Optimalizace online meetingů

Cenu publika získal Teodor Beneš s projektem videoanalytiky pro Letiště Václava Havla. Cenu poroty si odnesl Jiří Macháček s projektem o využití jazykových modelů v příběhových hrách.

17:00 | Závěr konference

Workshopy

Evaluace AI řešení: Ověřte spolehlivost vašich modelů (EN)
Petr Paščenko | Profinit
Nasazení AI modelů do praxe často naráží na otázku spolehlivosti a garance kvality výstupů. Na tomto workshopu jsme si ukázali, jak testovat a validovat AI modely, aby bylo minimalizováno riziko chyb a byla zajištěna požadovaná kvalita. Názorně bylo demonstrováno, jak s pomocí nástroje EvalMy.AI aplikovat metodiky testování AI na konkrétních praktických příkladech, aby byla vytvářena spolehlivá a funkční AI řešení.

Copilot v SW vývoji (EN)
Michal Paulíček | Profinit
Na tomto workshopu Michal Paulíček ukázal různé scénáře, kde GitHub Copilot usnadňuje práci SW inženýrům. Představeny byly praktické příklady, jak lze Copilota využít v reálných projektech a jak může urychlit řešení každodenních vývojářských úloh. Účastníci mohli zažít, jak zkušený SW vývojář dokáže efektivně spolupracovat s tímto virtuálním kolegou a jakým způsobem Copilot přispívá k produktivitě a inovaci ve vývoji softwaru.

Doprovodný program

Šestinohý robot Daisy v akci!
Daisy přišel představit Rudolf Szadkowski z laboratoře Computational Robotics Laboratory, která je součástí AI Center FEL ČVUT . Daisy je unikátní robot, který se dokáže zdatně pohybovat a mapovat terén.

Přihlaste se k odběru novinek

Webinars, workshops CZ newsletter

Chcete od nás dostávat pozvánky na připravované akce?

Zanechte nám svůj kontakt:

S jakými odborníky jste se mohli setkat

Petr Václav

Vice President, Head of Data, Analytics & AI – EMEA

Petr zastává pozici viceprezidenta a Head of Data, Analytics & AI ve firmě RGA, kde dohlíží na daty řízené iniciativy v regionu EMEA, s orientací na risk scoring, digital underwriting a strategii v oblasti AI. Dále působí v poradním výboru pro startup zaměřený na správu umělé inteligence a podílí se také na výzkumu v oblastech souvisejících s AI. Letos ho organizace DataIQ umístila do žebříčku 100 nejvlivnějších lidí v oblasti dat.

Tereza Ondroušková

AI Transformation Officer

Tereza má více než 20 let zkušeností ve financích a hluboké znalosti datové analýzy a umělé inteligence. Jako AI Transformation Officer má na starosti budování týmu AI Centre of Excellence a dohled nad AI transformací organizace. V roce 2020 založila neziskovou organizaci NajdiEdu.cz, která pomáhá rodičům s výběrem škol.

Lukáš Mazánek

Chief Data Officer

Lukáš pracuje na pozici Chief Data Officer v Raiffeisenbank. Více jak 17 let se věnuje budování datových skladů. V současnosti našel novou zálibu v zajišťování hladké spolupráce mezi IT a byznysem, a také v hledání nových informací skrytých v datech.

Marcel Pochert Berenberg

Marcel Pochert

Head of Digital Transformation

Marcel vede mezinárodní tým v Německu, Londýně a Praze. Má rozsáhlé zkušenosti jako vývojář podnikových řešení a vyniká ve využívání moderních technologií k zavádění inovací na vysoce regulovaných trzích. Jeho zkušenosti zahrnují vývoj nových platforem, mobilních aplikací a řešeních založených na umělé inteligenci, které přispívají k digitální transformaci.

Philipp Söchtig Berenberg

Philipp Söchtig

Head of Corporate Development & Operations

Philipp je zkušený odborník na digitalizaci a inovace. Jako Head of Corporate Development & Operations a zástupce vedoucího IT oddělení v bance Berenberg úspěšně vede projekty v oblasti digitální transformace, AI a bankovní regulace. Philipp má rozsáhlé zkušenosti se zaváděním digitalizačních iniciativ ve velkých podnikových strukturách.

Martin Münch

Big Data & AI Team Leader

Martin vede v ČSOB tým, který se věnuje vývoji a provozu řešení založených na strojovém učení – od optimalizace marketingové komunikace přes boj proti praní špinavých peněz až po jazykové schopnosti digitální asistentky Kate. Je součástí data science útvaru, který dodává řešení pro celou ČSOB skupinu a zároveň působí jako AI kompetenční centrum.

Karel Svrček

IT Domain Lead, AI Domain

Karel se zaměřuje na vývoj AI platforem s důrazem na modely RAG (Retrieval-Augmented Generation) a platformy založené na agentech. Jeho tým v České spořitelně podporuje zavádění AI, vytváří nástroje pro zvýšení efektivity zaměstnanců a pracuje na digitálním poradci „Hey George“.

Tomáš Krátký

Founder of Manta (acquired by IBM), Investor, Advisor

Tomáš je bývalý softwarový vývojář, který má s navrhováním a budováním komplexních podnikových systémů založených na datech a AI více než 20 let zkušeností. V roce 2015 založil společnost Manta, která se zabývá datovými toky, a z malého startupu z ní vybudoval lídra na trhu s přibližně 150 zákazníky, především společnostmi z žebříčku Fortune 500.

Filip Linek

Founder a CEO

Filip je majitelem hotelového komplexu PECR v Peci pod Sněžkou. Právě z jeho dlouholetých zkušeností a hluboké znalosti hotelového prostředí vznikl nápad na založení FLÆ Robotics a vývoj humanoidního personálu pro obor hospitality. Mimo hoteliérství je také aktivním investorem v evropském realitním sektoru a má zkušenosti s řízením logistického areálu a sportovního klubu.

Pavel Kordík

Associate Professor and Cofounder of Recombee and Unico

Pavel působí na FIT ČVUT, kde se zaměřuje na spolupráci mezi akademickou sférou a průmyslem. Odborně se věnuje výzkumu metod strojového učení, s důrazem na doporučovací systémy. Aktivně se angažuje v budování startupů, jako jsou firmy Recombee a Unico. Je aktivní v neziskových organizacích jako prg.ai a aidetem.cz.

Bohumír Zoubek

Chief Competency Officer

Bohumír působí v Profinitu déle než 20 let, během kterých prošel všemi klíčovými projektovými rolemi. Působil jako Head of SW Development a Director of Products and Services. Nyní se jako Chief Competency Officer věnuje strategickému rozvoji a zajištění klíčových kompetencí ve firmě.

Petr Paščenko

Head of Data Science

Petr je absolvent Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy a s umělou inteligencí má zkušenosti více než 15 let. V Profinitu vede 60členný tým Data Science, pravidelně přednáší na různých technologických konferencích a jeho přednášky bývají tradičně hodnoceny jako nejlepší.

Michal Paulíček

Software Development Competency Leader

Michal se v oblasti SW vývoje pohybuje téměř 20 let. V Profinitu se podílí na rozvoji SW kompetence, aplikování nejnovějších IT trendů nebo konzultacích v oblasti SW procesů či technologií. Do jeho zkušeností patří i zodpovědnost za řízení SW divize a rozsáhlých IT projektů v mezinárodním prostředí.

Daisy

Robot

Daisy je robot, má šest nohou a její robustní chůze jí dovoluje zdolat terén, kam kolové stroje nezajedou. I když přijde o nohu, nic ji nezastaví. Stačí ji poslat do neznáma, a ona vám přinese mapu míst, kam se odváží jen ti nejodvážnější.

Moderátor

Anna Bohonek

Moderátorka konference

Anna je vedoucí obchodu ve společnosti Fameplay.ai – laboratoři pro generativní AI v oblasti audio a video produkce – a do světa technologií přináší jedinečnou kombinaci odbornosti. Specializuje na B2B SaaS a integraci umělé inteligence, má pestré akademické zázemí, zkušenosti ze šesti různých zemí světa a cenné dovednosti získané v dynamickém prostředí startupů.

Podívejte se, jak to na konferenci vypadalo

Fakta o PROFINITU

1998
Profinit vznikl v roce 1998.
Více než 650 zkušených vývojářů.
650+
949
mil.
V roce 2023 činil obrat firmy 949 milionů Kč.
Pracujeme pro významné klienty v Česku i západní Evropě.
Finance
& Telco